GT RADIAL

História spoločnosti

Spoločnosť PT Gajah Tunggal Tbk bola založená v roku 1951 ako výrobca pneumatík pre bicykle. Postupne ako spoločnosť rástla, stala sa najväčším výrobcom pneumatík v juhovýchodnej Ázii. Spoločnosť rozšírila svoju produkciu a svoj produktový rámec výrobou motocyklových pneumatík v roku 1971, následne výrobou pneumatík pre osobné a úžitkové vozidlá v roku 1981. Na počiatku 90-tych rokov začala spoločnosť vyrábať radiálne pneumatiky pre osobné automobily a ľahké úžitkové vozidlá. V roku 1997 uzavrela spoločnosť PT Gajjah Tunggal Tbk zmluvu na výrobu off-take pneumatík pre osobné vozidlá so spoločnosťou Pirelli pre Severnú Ameriku a Európu. Táto zmluva bola po obojstrannej dohode ukončená v roku 2001. V tomto roku spoločnosť získala certifikát kvality ISO 9001 za udržiavanie kvality, rozvoj a inštalačné systémy. Ďalším úspešným krokom spoločnosti v roku 2001 bolo uzatvorenie zmluvy s fínskou spoločnosťou Nokian Tyres Group na výrobu vybraného radu pneumatík pre osobné vozidlá, vrátane zimných pneumatík určených pre mimoindonézsky trh. V roku 2004 začala PT Gajjah Tunggal Tbk spolupracovať so spoločnosťou Michelin pri výrobe off-take pneumatík. PT Gajah Tunggal Tbk bola v roku 2006 časopisom EuroMoney ocenená ako „Najlepšie vedená spoločnosť v Indonézii“. Spoločnosť získala v roku 2008 Cenu Primaniyarta udeľovanú prezidentom Republiky Indonézia. Výroba off – take pre Michelin dosiahla 2,8 milióna kusov pneumatík. V roku 2009 spoločnosť získala certifikát ISO 14001 za svoj systém managementu.

Cieľom spoločnosti v súčasnosti je byť popredným výrobcom kvalitných pneumatík za výhodné ceny a vynikajúcou kvalitou pneumatík naďalej budovať renomé spoločnosti. Spoločnosť berie vážne aj svoju sociálnu zodpovednosť, ako aj prinášanie profitability pre svojich akcionárov a hodnôt pre svojich partnerov.

Sociálna zodpovednosť korporácie: Skutočná obetavosť prispieva k rozvoju krajiny a k budovaniu pevných partnerstiev s miestnymi komunitami pre dosiahnutie obojstranných výhod.

Zdravie: Zdravotné programy spoločnosti PT Gajjah Tunggal Tbk sa zameriavajú na prevenciu HIV/AIDS a drogových závislostí, ako aj na redukciu detskej mortality. Spoločnosť taktiež aktívne spolupracuje s Yayasan Kusuma Buana, neziskovou organizáciu, ktorá sa špecializuje na prevenciu HIV/AIDS pri tvorbe programu školení zameraných na prevenciu HIV/AIDS peer školiteľmi.

V roku 2007 spoločnosť získala prestížne ocenenie za svoj príspevok k Cieľom miléniového rozvoja Spojených Národov, predovšetkým za svoje snahy bojovať spolu s Metro TV proti detskej úmrtnosti, ktoré boli podporené aj Spojenými národmi. V rámci komplexu GT Industrial a jeho priľahlých komunitách bolo zaočkovaných 1 milión detí. Spoločnosť v roku 2010 s spolupráci Nadáciou Kick Andy poskytla viac ako 40 ortoprotéz zdravotne postihnutým ľuďom.

Komunitný rozvoj a pomoc pri prírodných katastrofách: V súčasnej dobe je oblasť Indonézie vystavená prírodným katastrofám. Ako súčasť väčšej komunity, si GT Gajah Tunggal berie na zodpovednosť poskytovanie včasnej a vhodnej podpore obetí týchto katastrof.

Vzdelanie: GT Gajah Tunggal v súčasnosti otvoril vzdelávací program na podporu študentov vysokých škôl z chudobných rodín.

Zodpovednosť k životnému prostrediu: Ďalším záujmom spoločnosti je produkcia výrobkov nezaťažujúcich životné prostredie a ekologických výrobných procesov. Spoločnosť sa finančne podieľa, v spolupráci s Conservation Internation (CI) na projektoch týkajúcich sa boja s klimatickými zmenami a na ochrane ohrozených druhov.

Odporúčané pneumatiky

GT RADIAL
C/B/-SPORTACTIVE 245/40 R17 91Y
skladom 10 ks
do 2-3 prac. dní
r.v. 2023-24
96,10 € s DPH
GT RADIAL
C/B/-SPORTACTIVE 265/35 R18 97Y
skladom 8 ks
do 2-3 prac. dní
r.v. 2023-24
108,71 € s DPH
GT RADIAL
C/B/-SPORTACTIVE 245/35 R19 93Y
skladom 0 ks
do 2-3 prac. dní
r.v. 2023-24
118,51 € s DPH
GT RADIAL
C/B/-SPORTACTIVE 225/50 R17 98Y
skladom 2 ks
do 2-3 prac. dní
r.v. 2023-24
164,13 € s DPH